O mnie

Edukacja kulturalna, promocja, koordynacja projektów, organizacja festiwali i spotkań autorskich, prawo, języki obce, bajkopisarstwo, blogowanie, nauczanie, aktywizm i ciągłe rozwijanie zainteresowań – lubię robić tak wiele różnych rzeczy, że nawet nie jestem pewna, jaki wykonuję zawód.

Uwielbiam turkusowe zarządzanie, białe pomieszczenia, czarne sukienki i burgundowe kapelusze. Zanim napiszę cokolwiek na komputerze, muszę zapisać kilka kartek odręcznie, dlatego moja teczka z rękopisami niedługo zniszczy szufladę.

5 dziwacznych faktów o mnie

  1. Jestem arcyracjonalną osobą, a jednak rozmawiam z moimi kotami i psem.
  2. Jestem fanką szwajcarskiego kodeksu cywilnego.
  3. Moich podręczników językowych i akademickich pilnuje kolekcja Minionków.
  4. Przez dziesięć lat nikt nie wymyślił imienia dla naszego domowego królika i pochowaliśmy go bezimiennie, ale przy pełnym ceremoniale, w którym wzięła udział nawet moja Babcia.
  5. Od pięciu lat walczę z depresją, ale jeśli zapytacie moich znajomych, kto jest największą śmieszką w grupie, to stawiam dukaty przeciw orzechom, że na błazeńskim tronie posadzą właśnie mnie.

 

Jestem okropną marudą i pesymistką, a jednak znęcanie się nad aktami grafomanii zostawiam sobie na prywatne lincze z przyjaciółkami. Na blogu przedstawiam głównie te lektury, które mogę ze szczerego serca polecić – w końcu życie jest za krótkie, by marnować czas na słabą kawę i nudne książki!

Do usług!

Ada